خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه مخاطبان | در گیاه | لیمو شیرین، آیت نماز اول وقت

لیمو شیرین، آیت نماز اول وقت

طبیعت پدیده :

لیمو شیرین یکی از انواع مرکبات است که برای بهبود برخی از بیماری ها از جمله سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های بارز این میوه آن است که ترکیبات موجود در آن با قرار گرفتن در مجاورت هوای محیط، واکنش نشان می دهد و باعث می شود طعم شیرین و دلپذیر این میوه به سرعت به تلخی بگرود به گونه ای که اگر این میوه حدود ۱۵ دقیقه در هوای آزاد قرار گیرد تقریبا دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

آیت پدیده:

برای نشان دادن اهمیت نماز اول وقت، می توان از این خصوصیت لیمو شیرین استفاده کرد و چنین گفت:

ayatmadari.ir-limo_shirin

نماز مانند لیمو شیرین است، هر چه از اول وقت دورتر شود تلخ تر می شود. هرکه عادت به تاخیر نماز ها کرده، خود را برای تاخیر در امور زندگی اماده کند! تاخیر در ازدواج، تاخیر در اشتغال، تاخیر در تولد اولاد، تاخیر در سلامتی. هر قدر که امور نمازت منظم باشد، امور زندگی ات هم تنظیم خواهد شد.

تنظیم و ارسال آیت از مخاطب آیت مدار، آقای حمیدرضا عزیزی

 

۸ نظر

 1. سلام ممنون خ جالب بود فقط میشه یه منبع معتبرمعرفی کنید که این جمله مربوط به آیت الله بهجت است؟خیلی ضروریه لطفا سایت معرفی نکنید منبع معتبرمعرفی کنید
  خیلی ضروریه

  • سلام علیکم. ممنون از ابراز لطف شما. نه متاسفانه منبع خارج از فضای مجازی برای این مطلب نمیشناسم؛ برای ما هم مهم مطلب آیت مدارانه ی این پست بود به همین علت دنبال منبع خارج از سایت نگشتیم.

   • ممنون
    بله نفس تطبیق مثال باآیت مهم است

   • ایشان در این تاریخ فوت شده اند: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸
    لطفا جستجو کنید ببینید قبل از این تاریخ یا نه حتی یکی دو سال بعد از این تاریخ در فضای مجازی چنین جمله ای از ایشان پیدا میکنید یا نه……
    علمای ما به این راحتی با هر بهانه ای نقل قول نمیکرده اند چون حق الناس است ضمن اینکه ظاهر و لحن و سبک و سیاق با بیانات ایت الله بهجت متفاوته.
    حق پذیر باشیم.
    یا حق

  • متاسفانه منبعی وجود ندارد و اگر بدون ذکر منبع نقل شود و واقعا این جمله از ایشان نباشد همه ما به ایشون مدیون خواهیم شد.دقت بیشتری در نقل سخن بزرگان به خرج دهید و حق پذیر باشید.

 2. با سلام خدمت شما دوست عزیز
  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  با بررسی های انجام شده چنین فرمایشی از حضرت آیت الله بهجت در اسناد این مرکز نمی باشد
  و باپیگیری که از شاگردان و بیت معظم له شد منبع موثقی برای این مطلب یافت نگردید
  لذا انتساب آن به معظم له تأیید نمی گردد
  مرکز تنظیم و نشر اثار حضرت آیت الله بهجت

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*