سرطان آیت ربا

در یک جاندار سالم ، همیشه بین میزان تقسیم سلول و مرگ طبیعی سلولی، یک تعادل وجود دارد . اما وقتی فرد مبتلا به سرطان می شود، سلول ها به شکل غیر قابل کنترل تقسیم و رشد پیدا می کنند و تومورهای بدخیمی را شکل می دهند. سرطان ممکن است به بخش های مختلف بدن از طریق گردش خون و سیستم لنفاتیک انتقال پیدا کند. سلول ها و غده های سرطانی ممکن است آن قدر در بدن گسترش پیدا کنند که دیگر امیدی برای درمان آن وجود نداشته باشد و در نهایت فرد جان خود را از دست بدهد.

ayatmadari.ir-reba.saratan (8)

افراد ربا خوار نیز مانند آن تک سلول های سرطانی هستند که در نهایت سبب بروز سرطان در بدن جامعه می شوند. رباخوارها با دادن ربا به سایرین آن ها را آلوده می کنند و سلول های سرطانی ربا را در جامعه گسترش و بسط می دهند و به مرور تعداد کسانی که به ربا آلوده شده اند افزایش می یابد. این افزایش ممکن است تا جایی پیش رود که تمام جامعه را فرا گیرد و زمانی فرا می رسد که غده ی سرطانی به قدری بزرگ شده است که دیگر قابل درمان نیست یعنی غده ی سرطانی بدن جامعه را فراگرفته و هر لحظه ممکن است آن را به سمت زوال و نابودی بکشاند.

ayatmadari.ir-reba.saratan (13)

اما امروزه رباخواری شکل جدید و مدرن و سیستماتیکی (نظام مند) پیدا کرده است. بانک ها نقش فرد یا افراد ربا خوار را در جوامع مختلف بازی می کنند.

ayatmadari.ir-reba.saratan (15)

آن ها همچون سلول های سرطانی قدرتمندی عمل می کنند که مردم و جوامع مختلف، با ادیان و ایدئولوژی ها متفاوت را به ربا مبتلا کرده و غده های سرطانی را به طور مداوم گسترش می دهند. در نهایت غده های سرطانی ربا که در کل تار و پود جوامع ریشه دواندند سبب نابودی و زوال آن جوامع خواهند شد. در این حال دیگر کاری از دست کسی بر نمی آید . چون غایت جنگ با خدا جز زوال ، نابودی و فروپاشی نخواهد بود.

ayatmadari.ir-reba.saratan (1)

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَذَرُواْ مَا بَقِیَ مِنَ الرِّبَا إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ

ای کسانی که ایمان آورده اید ! از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید ، و آنچه از (مطالبات) ربا باقی مانده ، رها کنید ، اگر ایمان دارید !

فَإِن لَّمْ تَفْعَلُواْ فَأْذَنُواْ بِحَرْبٍ مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَإِن تُبْتُمْ فَلَکُمْ رُؤُوسُ أَمْوَالِکُمْ لاَ تَظْلِمُونَ وَلاَ تُظْلَمُونَ

و اگر (چنین‏) نکردید، بدانید به جنگ با خدا و فرستاده وى‏، برخاسته‌‏اید؛ و اگر توبه کنید، سرمایه‏هاى شما از خودتان است‏. نه ستم مى‏کنید و نه ستم مى‏بینید.

آیات ۲۷۸ و ۲۷۹ سوره مبارکه بقره

اما در توضیح تکمیلی این آیت باید گفت:

همان طور که اشاره شد، سرطان به خاطر تقسیم و رشد غیر قابل کنترل سلول ها پدید می آید، ربا هم به خاطر تقسیم و رشد غیر قابل کنترل پول بدون پشتوانه اتفاق می افتد. یعنی فرد یا گروه ربا خوار پولی به دیگری می دهند و آن فرد را مجبور می کنند که پول بیشتری را به آن ها پرداخت کند در حالی که کار تولیدی خاصی در قبال افزایش پول درخواستی رباخواران صورت نگرفته است. مثل چرخه ای که بانک ها از آن برای خلق پول استفاده می کنند. پول مردم را دریافت می کنند آن ها را چند برابر کرده و به صورت وام به خود آن ها می دهند! در واقع بدون این که کار تولیدی صورت گیرد خلق پول رقم می خورد یا وام هایی که به مردم می دهند و چند برابر آن را از مردم پس می گیرند.

ayatmadari.ir-reba.saratan (6)

خلق پول و دریافت پول بیشتر از مردم مثل توسعه و بسط سلول های سرطانی در بدن کار می کنند. خلق پول و رباخواری تا جایی پیش می رود که جامعه را به نابودی می کشاند. نمونه های زیادی را می توان نام برد به عنوان مثال ایالات متحده با خلق پول بیش از حد و چاپ اسکناس های بدون پشتوانه در آستانه ی فروپاشی اقتصادی قرار دارد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ارسال آیت از: خانم مهری اسدی و آقای رسول خدارحمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*