خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه مخاطبان | در محیط / در طبیعت | خروجی آلوده ی سیستم گوارش، آیت خروجی باطل سیستم بانک و بورس

خروجی آلوده ی سیستم گوارش، آیت خروجی باطل سیستم بانک و بورس

طبیعت پدیده:

غذا چه حلال باشد و چه حرام، هنگامی که وارد دستگاه گوارش می ­شود خروجی آن پلید و نجس است.

حکمت پدیده:

دستگاه گوارش، آیت سیستم­ هایی است که هرکس وارد آن شود مسأله­ دار و آلوده­ می ­شود. سیستم بانک و بورس از این سیستم­ های نجس کننده هستند.

ayatmadari (reba) (5)

عبرت پدیده:

باید مراقب باشیم وارد چنین سیستم­ هایی نشویم چون خروجی آن از قبل مشخص است.

ارسال آیت از مخاطب آیت مدار: خانم محدثه قاسم پور

۲ نظر

 1. وقتی انسان به این نتیجه میرسه که بانک و بورس، مساله دار هستند، قطعا عقل سلیم حکم به زدودن اونها میکنه.
  یعنی بانک و بورس نباید باشند.
  اما آیا می توان دستگاه گوارش رو از بدن یک انسان حذف کرد؟
  اگر ما بپذیریم که سیستم بورس و بانک همچون دستگاه گوارش هستند، پس لاجرم این را هم باید بپذیریم که چون امکان حذف کردن سیستم گوارش از بدن نیست؛ پس بانک و بورس و بیمه را هم نباید حذف کرد!
  که این صحیح نیست.

  دستگاه گوارش، ضامن و لازم برای صحت بدن انسان هست. خروجی اون هم در حقیقت صحت و سلامتی جسمانی هست. ضایعاتی هم که از روده خارج میشه، حاصل غذاست، نه سیستم.
  اما سیستم بورس و بانک و بیمه، عامل مرض هستند.

  پس در مثال، اینها با همدیگر منطبق نیستند. اما اگر آیت مندانه بخوایم ببینیم، اینو واقعا نمی دونم . بازهم ممکنه صحیح نباشه. باید دقت کرد.

 2. سلام با تشکر از توجه شما
  آیات به دو دسته‌ی تبشیری (آنچه باید از آن درس بگیریم و ناظر به آن عمل کنیم) و تحذیری (آنچه باید از آن درس بگیریم و ناظر به آن عمل نکنیم) تقسیم می‌شود.
  حکیم به مگس می‌نگرد و از رفتار او رمز گشایی می‌کند که نباید براشتباهات اصرار کرد. یا به آفتاب‌پرست نگاه می‌کند و از رفتار او رمز گشایی می‌کند که نباید تزلزل شخصیت داشت بلکه باید به ثبات شخصیت رسید. خلقت خدا قابل تبدیل شدن نیست. حال اگر ما فکر کنیم که چون نمی‌شود مگس و آفتاب‌پرست را از این رفتارشان بازداشت و رفتار دیگری را جایگزین آن کرد پس ما هم هنگامی که اشتباه می‌کنیم از مگس درس نگیریم و بر اشتباهاتمان اصرار کنیم و از آفتاب‌پرست درس نگیریم و به ثبات شخصیت نرسیم که نادیده‌ گرفتن این آیات است. همانطور که گفتید ما نمی‌توانیم گوارش را حذف کنیم درست است همانطور که سایر آیات تحذیری الهی را نیز نمی‌شود حذف کرد؛ اما می‌توانیم از آن‌ها درس بگیریم.
  مورد دوم گفتید: « ضایعاتی هم که از روده خارج میشه، حاصل غذاست، نه سیستم». هر سیستم یک ورودی و یک خروجی دارد بیایید فکر کنیم یک میوه وارد سیستم ساخت کمپوت یا مربا شود خب خروجی کمپوت یا مربا است؛ همین میوه اگر مستقیم وارد سیستم گوارش شود خروجی مدفوع می‌شود؛ یعنی هر میوه با ورود به هر سیستم خروجی‌اش مشخص است. پس این سیستم است که روی آن میوه تأثیر می‌گذارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*