خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه مخاطبان | در شیء | کامیون حمل زباله، آیت انسان های ناکام

کامیون حمل زباله، آیت انسان های ناکام

روزی سوار یک تاکسی شدم، تا به فرودگاه بروم. داشتیم در خط عبوری صحیح رانندگی می کردیم که ناگهان یک ماشین در جلوی اتومبیل ما از جای پارک بیرون آمد. راننده تاکسی محکم ترمز گرفت. ماشین سر خورد، و دقیقاً به فاصله چند سانتی متر از ماشین دیگر متوقف شد! راننده ماشین دیگر سرش را برگرداند و شروع کرد رو به ما به فریاد زدن. راننده تاکسی ما فقط لبخند زد و برای آن شخص دست تکان داد. از او علت این رفتار دوستانه اش را جویا شدم: «چرا شما آن رفتار را از خود نشان دادید؟ آن شخص نزدیک بود ماشین تان را از بین ببرد و ما را راهی بیمارستان کند!»

ayatmadari.ir-kamione zobale (1)

در آن هنگام بود که راننده تاکسی درسی را به من داد که اینک به آن می گویم: ((قانون کامیون حمل زباله!)) او توضیح داد که بسیاری از افراد مانند کامیون های حمل زباله هستند. آنها سرشار از آشغال، ناکامی، خشم، و ناامیدی در اطراف می گردند.

ayatmadari.ir-kamione zobale (3)

وقتی آشغال در اعماق وجودشان تلنبار می شود، به جایی احتیاج دارند تا آن را تخلیه کنند و گاهی اوقات روی شما خالی می کنند. به خودتان نگیرید. فقط لبخند بزنید، دست تکان بدهید، برایشان آرزوی خیر بکنید، و بروید. آشغال های آن ها را نگیرید و به افراد دیگری در سرکار، در منزل، یا توی خیابان ها پخش نکنید. حرف آخر این است که افراد موفق اجازه نمی دهند که کامیون های آشغال، روزشان را بگیرند و خراب کنند. زندگی خیلی کوتاه است که صبح با تاسف ها از خواب برخیزید، از این رو….. «افرادی را که با شما خوب رفتار می کنند دوست داشته باشید. برای آن هایی که رفتار مناسبی ندارند دعا کنید.»

برگرفته از سایت تبیان

یک نظر

  1. وا زباله هاشو رو آدم خالی میکنه؟!!راست میگید/ولی باید راهی باشه که شما زیر اون زباله ها نمونید و اینکه اونو در “خودتون” دفن نکنید و حتی با پرتاب به سمت دیگران اون رو حذف نکنید/که گمونم بشه یه چیزی مثل نیایش با پروردگار و آرامش جستن از خدا/همین که احساس کنی اون رفتار آزمایش تو بوده و وقتی ازش سربلند بیرون میای خدا همه اون درد رو از وجودت میبره/نمیدونم فقط به نظرم این ایت باید تکمیل بشه/چون برعکس تفکر همه خدا مارو برای درد و رنج کشیدن نیافریده/خدا تو قرآن گفته خلق الانسان فی کبد و لی به نظر من این در نسبت با آخرته که همه چی عالیه/پس فکر نکنیم(خصوصا بچه حزب اللهی ها )که باید درد بکشیم و درد و رنج خوبه/نه اتفاقا باید زیر این درد ها یاد بگیریم که با خدا ارتباط برقرار کنیم و خدا درد ما رو بگیره و ما هم بهش نزدیک بشیم/درد و رنج مثه یه جاده ای هستش که ما رو به خدا برسونه/همین/یا علی

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*