آیت چیه؟

سلام بچه ها! سلام به شما دوستای خوبم که همه تون قراره ان شاء الله در آینده ی نزدیک بزرگان و رهبران آینده‌ی ایران و جهان بشید.

توی این بخش از سایت ما می خواهیم آیت ها یا نشانه های خدای مهربون در پدیده های جهان رو با هم یاد بگیریم. قبل از اون باید بهتون یک کلمه جالب یاد بدم: «استراتژی»

بله استراتژی. شاید اولش گفتن این کلمه براتون سخت باشه اما دو سه بار که بگید می بینید خیلی هم راحته.

حالا این استراتژی‌ یعنی چی؟

استراتژی به زبان ساده، علم تصمیم سازی و تصمیم گیریِ درسته. شما بچه ها باید بتونید درست تصمیم سازی و تصمیم گیری کنید که اگه نتونید، دیگران شما رو به تصمیم می رسونن و به جای شما تصمیم می گیرن و شما فقط عمل کننده هستین. اما دیگران که همیشه خیر شما رو نمی خوان، ممکنه عمداً برای شما تصمیمات اشتباه و ویران کننده بگیرن. پس ما با شناختن نشانه های خدای بزرگ توی خلقت، با هم قدم به قدم از پدیده های خلقت راه تصمیم سازی و تصمیم گیری صحیح رو یاد می گیریم.

حالا آیت چیه؟

بچه ها؛ خدا هیچ چیز رو باطل و بیهوده نیافریده. او توی خلقت هر چیز برای ما انسان ها آیت یا نشانه ای قرار داده. این نشانه ها زبان سخن گفتن خدای مهربون با انسان هاست که انسان ها باید اون ها روکشف کنن تا بتونن در زندگی بهتر تصمیم سازی و تصمیم گیری کنن.

ayatmadari.ir (koodak) (2)

بچه ها؛ می دونین قرآن به این نشانه ها چه میگه؟ قرآن به اون ها “آیت” میگه. جمع آیت می شه آیات؛ فقط حواستون باشد این آیات با آیاتی که سوره های قرآن رو می سازن متفاوته. ما توی این بخش سایت آیت های مختلف رو یاد می گیریم تا ان‌شاء‌الله شما هم بعد از چند وقت چشم آیت ‌بین پیدا کرده باشین و نشانه‌های خداوند رو در همه‌ی خلقت ببینین تا بتونین از اون‌ها در تصمیم‌گیریِ درست استفاده کنید.

۲ نظر

 1. با سلام
  عکسی که گذاشتید زیاد جالب نیست و بهتر بود به جای عکس سگ از آیات دیگری استفاده می کردید.
  با تشکر

  • مخاطب گرامی، سلام علیکم
   از توجه شما ممنونیم
   در این عکس علاوه بر سگ، حیوانات دیگر نیز هستند، ضمن این که سگ هم مخلوق خداست و آیات فراوانی در این موجود وجود دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*

19 + 11 =