آیت پرنده

بچه ها! پرنده برای این که پرواز کنه، به چه چیزایی نیاز داره؟

پرنده برای پرواز کردن و به آسمان رفتن به سه چیز نیاز داره:     ۱- بال ۲-هوا  ۳-اراده (اراده یعنی بخواد که پرواز کنه)

ayatmadari.ir-parande. (5)

پرنده ها بال های خودشون رو برای پریدن محکم روی هوا می زنن و به پرواز درمیان. ممکنه کسی بگه دلم برای پرنده می سوزه گناه داره بذاریمش یه جایی که هوا نیست مثلا کره ماه تا خیلی زحمت نکشه و بال هاش خسته نشه. اما نه، اگر ما هوا رو از پرنده بگیریم اصلا نمی تونه پرواز کنه!
ayatmadari.ir-parande. (12)

دوستای خوبم، حالا آیت یا نشانه ای که خدا در این قرار داده برای ما انسان ها چیه؟

خدا می خواسته به ما بگه که آدم ها شما هم برای این که رشد کنین و بالا بیاین و به سمت من حرکت کنین، باید روی هوس هاتون بزنین. خدا به جای هوایی که به پرنده داده به ما هوس ها رو داده. هوس یعنی اون چیزی که دل آدم می خواد. آدم ها هم اگر به همه ی هوس هاشون بله نگن و سعی کنن تا هر چیزی هوس کردن برای دلشون آماده نکنن بالا میان و رشد می کنن.

من می خوام دو تا مثال بزنم

اول: فکر کنید من مثلا سرما خوردم گلوم درد می کنه ولی هوس بستنی کردم. من می دونم که اگر به هوسم بله بگم و بستنی بخورم گلوم بدتر می شه و ممکنه تا دو ماه سرفه بکنم؛ پس به دلم می گم نه الان بهت نمیدم، باید صبر بکنی تا بهتر بشی.

ayatmadari.ir-parande. (4)

دوم: مثلا بعضی ایرانی ها هوس می کننن ماشین های خیلی پرسرعت و پرمصرف از امریکا وارد کنن، به خاطر همین می گن بریم با امریکا دوست بشیم؛ اما نه، سریع به خودشون می گن هرگز ما با دشمن خدا دوست نمی شیم، ما خودمون تلاش می کنیم و بهتر از اون رو می سازیم و با این کار رشد می کنیم و هیچ وقت محتاج دشمن خدا نمی شیم.

ayatmadari.ir-parande. (11)

پس ما آدم ها برای بالنده شدن باید روی هوس هامون بزنیم و به هر حرفی که دلمون زد و هر چیزی که ازمون خواست، باشه نگیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*

15 − 14 =