خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه مخاطبان | در گیاه | میوه ی به ظاهر زیبا اما در باطن گندیده، آیت انسان منافق

میوه ی به ظاهر زیبا اما در باطن گندیده، آیت انسان منافق

فرض کنید سیب زیبایی را در دست گرفته اید، با چاقو آن را شکاف می دهیدکه بخورید، اما آثار کرم خوردگی و گندیدگی در آن مشاهده می کنید.

میوه ای که ظاهری زیبا دارد اما در باطن پوسیده و فاسد است؛ این آیت انسانی است که لباس حسن و پوشش زیبای حق را به جسم باطل خود پوشانیده است تا قباحت و زشتی باطن خود را در پشت آن پنهان سازد.

ayatmadari.ir-sibe kermkhorde

در اعصار متمادی همواره گروه هایی بوده و هستند که با پنهان شدن در ورای حسنِ ظاهرِ حق، باطل خود را کتمان و از این روش به عنوان حربه ای برای فریب مردم استفاده می کنند. آنان از حسن حق سو استفاده می کنند و لباس زیبایی بر تن کالبد باطل خود می پوشانند تا بدان وسیله اهداف پلید و شیطانی خود را محقق سازند؛ اما به شکلی نفاق گونه بر خلاف ظاهر موجه در باطن از نواهای شیاطین درونی خویش پیروی می کنند.

در اکثر جوامع از جمله جامعه ما افرادی زندگی می کنند که لباس حق به تن دارند و ظاهر دینی به خود گرفته اند، اما در باطن خود از شیاطین پیروی می کنند و با شتاب زیادی به دنبال باطل می دوند. به طور مثال کشیش هایی که افتضاحات کودک آزاری آن ها هر روز از گوشه و کنار به گوش می رسد یا آن چه در جامعه ما به آخوند درباری معروف بوده است و مواردی از این دست را می توان نام برد.

پیروان اسلام امریکایی را نیز می توان در این حوزه وارد کرد. طرفداران این نحله ی جعلی مانند مسلمانانِ لیبرال، گروه داعش، تکفیری ها، سلفی ها، وهابی ها و سایر موارد، در ظاهر خود را مسلمان و برحق می خوانند اما در باطن اوامر امریکا را اجرا می کنند team collaboration tools.

ayatmadari.ir-hagh o batel

با دقت در آیات زیر، آیت ذکر شده بهتر روشن می شود:

آیه ۴۲ سوره ی مبارکه ی بقره :

وَلَا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَکْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ

ترجمه : و حق را با باطل مخلوط و مشتبه نکنید و حق را پنهان مسازید در حالى که مى‏دانید.

همچنین خداوند در آیه ی ۷۱ سوره ی ال عمران می فرماید :

یَا أَهْلَ الْکِتَابِ لِمَ تَلْبِسُونَ الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَکْتُمُونَ الْحَقَّ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ

ترجمه : اى اهل کتاب، چرا حق را با باطل به هم آمیخته مشتبه مى‏کنید و حق را پنهان مى‏دارید (آیات تورات و انجیل را تحریف کرده داخل آنها مى‏کنید تا حقیقت پنهان ماند) در حالى که خود مى‏ دانید (که حقیقت چیست)؟

کشف آیت از مخاطب آیت مدار، آقای رسول خدارحمی

یک نظر

  1. فوق العاده بود واقعا

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*

9 − 5 =