آیت میمون

بچه ها! شما از میمون چیا می دونید؟

میمون جزو حیوانات پستانداره؛ یعنی بچه زا است و به بچه هاش شیر می ده و بدنش از مو پوشیده شده. میمون ها انواع مختلفی دارند، مثل بوزینه ها، شامپانزه ها، گوریل ها، اوران گوتان ها و چندین مدل دیگه. این حیوانات معمولا از میوه های درختان و گیاهان تغذیه می کنند. میمون ها رنگ های مختلفی دارند، از مشکی گرفته تا قهوه ای و طلایی و حتی سفید. بعضی از انواع میمون ها که جثه ی ریزتری دارند روی درختان زندگی می کنند و از این شاخه به آن شاخه می پرند و گاهی از دم خود به شاخه ها آویزان می شوند، بعضی انواع دیگر میمون ها که سنگین ترند، مثل گوریل ها، روی زمین زندگی می کنند.

ayatmadari.ir-monkey (9)

بچه ها، میمون ها خیلی از اجزای بدنشون شبیه ما آدم هاست، مثلا دست ها و پاهاشون، انگشت هاشون، چشم ها و گوش هاشون و… اما اون ها یک تفاوت بزرگ با ما آدم ها دارند؛ خدای مهربون به ما عقل داده اما به اون ها و هیچ حیوان دیگه ای نداده. میمون ها خیلی خوب می تونن از ما آدم ها تقلید کنند، اما هیچ وقت معنی کاری که می کنند رو نمی فهمند. مثلا یک طوطی یا کاسکو یا مینا صحبت آدم های اطرافشو تقلید و تکرار می کنه اما اون اگر حرف خوب بزنه یا بد براش تفاوتی نمی کنه چون اصلا معنیشو نمی فهمه؛ میمون هم همین طور، چون فقط ادای ما انسان ها رو در میاره.

ayatmadari.ir-monkey (10)

خب بچه ها، خداجون از این که اینقدر میمون رو شبیه ما آفریده چه چیزی می خواسته به ما بگه؟ یعنی چه آیت و نشانه ای توش قرار داده؟

خداجون می خواسته به ما بگه که ای انسان اگر من به میمون عقل می دادم، جزو شماها قرار می گرفت، می اومد بین شماها زندگی می کرد. اما عقل هدیه ایه که من فقط به شما دادم چون شما از حیوانات و حتی فرشته ها بالاترید.

اما بچه ها خدا یه حرف دیگه هم می زنه؛ خدا توی قرآن میگه که بعضی آدم ها به خاطر کارهایی که انجام می دن مثل حیوانات اند و حتی از اون ها بدتر اند.

ayatmadari.ir-monkey (1)

تعجب کردید؟ بذارید براتون یه مثال بزنم:

اگر یه گرگ به یه گله ی گوسفند حمله کنه، همه ی گوسفندها رو لت و پار و زخمی می کنه و آخر سر یه گوسفند رو با خودش می بره که بخوره. حالا شما سربازهای آمریکایی که به کشورهای مختلف حمله می کنند رو در نظر بگیرید؛ اون ها هم مثل گرگ به بچه و بزرگ حمله می کنند و اون ها رو به بد ترین وضع زخمی می کنند و می کشند. اما اون ها از گرگ بدترند، چون خدا به گرگ عقل نداده، اما به همه ی آدم ها حتی سربازهای دشمن عقل داده اما اون ها از عقلشون درست استفاده نمی کنند.

ayatmadari.ir-monkey (1

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*