خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه بزرگان | در محیط / در طبیعت | گشتن زمین به دور خورشید، آیت گشتن انسان به دور نور حقیقت

گشتن زمین به دور خورشید، آیت گشتن انسان به دور نور حقیقت

معنای فروردین و سال نو آن است که زمین که هر شبانه روز یکبار به دور خود می چرخد و شبانه روز تولید می کند در طول سال هم یکبار به دور آفتاب می گردد و سال تازه می شود.

ayatmadari.ir-earth-sun-and-moon_p

 ما که ساکن زمین هستیم ناظر بر سیر زمین به دور آفتاب هستیم و اگر ما هم شمس حقیقی داشته باشیم و به دور آن یکبار می گشتیم سال ما نو می شد.

کسی که سنش ۵۰ سال است یعنی ۵۰ بار زمین به دور آفتاب گشت و او ۵۰ ساله شد و اگر این شخص در طول این ۵۰ سال، ۵۰ قدم برنداشته باشد همان کودک ۵۰ ساله است برای اینکه این فرد رشد نکرد و همان توقعات و طرز فکر دوران بچگی را به سبک دیگری دارد.

ayatmadari.ir-spring-flowers-bloom

برخی ها به دورهوس می گردند و هوامدارند، لذا ظالمانه سیر می کنند؛  بعضی ها به دور میل و امثال میل حرکت می کنند که این ها از گروه اول بالاترند، ولی میانه رو هستند و برخی ها حول عقل و وحی و قلب حرکت می کنند که مصداق کاملش ائمه اطهار علیهم السلام هستند.

پیامبر اکرم(ص) عمر پربرکتی داشتند که خدای سبحان به عمر ایشان سوگند یاد کرد، برای اینکه عمر پیامبر(ص) الگوی عقل و وحی و قلب است.

برگرفته از سخنان حکیم، آیت الله عبدالله جوادی آملی

ayatmadari.ir-ayat allah javadi

۳ نظر

 1. Ba Salam , I have questions about Ayatullah Amoly’s view in past I did send my view and did not get an answer from you. therefore when you send me an email I can write my Qss. Communication is two way street. Ba Tashakor

  • حکیم(مدیرپایگاه)

   سلام علیکم
   متاسفانه پیش از این ایمیلی از شما دریافت نکردیم
   سوال خود را به این آدرس ارسال فرمایید:
   info @ayatmadari.ir
   سپاسگزاریم
   ــــــــــــــــــــــــــــــ
   Hello
   We didn’t get any message from you before
   Send your message to this address:
   info @ayatmadari.ir
   Thank you

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*