خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه مخاطبان | در شیء | لزوم خارج کردن زباله از منزل، آیت لزوم پاک کردن آلودگی های نفس

لزوم خارج کردن زباله از منزل، آیت لزوم پاک کردن آلودگی های نفس

مردم روزانه مقادیر زیادی مواد مختلف مصرف می کنند که بخش قابل توجهی از آن غیرقابل استفاده است لذا آن ها را در سطل زباله می ریزند. از جمله مواد دورریختنی بخش هایی از مواد غذایی مصرفی آن ها است.

در زندگی روزمره شهری هر شب باید این مواد زائد را در کیسه زباله گذاشت و بیرون از منزل قرار داد چرا که ماندن آنها در منزل موجب بوی بد و آلودگی می شود.

ayatmadari.ir-trash (5)

تعلقات و دلبستگی های خرد و روزمره که در دل ما می ماند هم مانند زباله هایی است که روی هم انباشته می شود و اگر بماند موجب فساد و کثیفی روح می شود. به طور مثال برخی از این آلودگی های روحی ناشی از شنیدن موسقی های ابزورد (پوچ)، گپ زدن های غیر ضروری در سایبر و نیز زندگی واقعی، دل مشغولی های بیخود و هواهای نفسانی کوچک است که در ذهن و روح فرد روی هم جمع می شود و ماندن طولانی مدت آن ها در دل مثل زباله در منزل موجب ایجاد بوی تعفن و فساد و آلودگی است.

ayatmadari.ir-trash (8)

پس همان طور که هر شب زباله های جمع شده در منزل را خارج می کنیم تا فضای خانه پاکیزه و قابل سکونت باشد، می بایست هر شب آلودگی های روز را از روح خارج کرد و به نظر می رسد نیل به این مهم با استغفار پایان شب، حساب کشی از نفس سجود نیمه شب ممکن می شود.

ayatmadari.ir-trash (15)

ارسال آیت از مخاطب آیت مدار: سجاد اسماعیلی

 

۵ نظر

 1. جالبه،واقعا نکته خوبی بود

 2. سلام واقعا جالبه اما دقیقا همین آیت رو با همین لحن اما غربی شده اش رو در فیلم هالیوودی Peaceful Warrior 2006 ((جنگجوی درون)) توسط مربی پیر به جوان ورزشکار گفته میشه ؟؟!!

  اما در اونجا یه نگاهی به زمان حال دارن و زندگی بدون استرس رو مد نظر دارن.
  در دقیقه ی ۴ تا ۱۰ کلیپ به آدرس زیر قسمتی از فیلم هست که باید دید.

  http://www.aparat.com/v/U5rWa

  • حکیم(مدیرپایگاه)

   سلام علیکم
   بله این فیلم به نوعی این آیت را بیان می کند با این تفاوت که ما مسلمانان مناجات نیمه شب را داریم که فراغتی وصف نشدنی به فرد می دهد در حالیکه عده ای از جوانان غربی شب را در کلوب های شبانه گذرانده و به آن آلودگی روحی می افزایند.

 3. خدا خیرتون بده

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*

دو × چهار =