آیت تخم مرغ

بچه ها؛ حیوانات در تولید مثل دو دسته اند: بچه زا و تخم گذار. حیوانات بچه زا مثل گربه، گوسفند، شیر و… در یک مرحله بچه ی خودشون رو به دنیا میارن، اما حیوانات تخم گذار مثل مرغ، آفتابپرست، ماهی و… در دو مرحله بچه شون به دنیا میاد؛ مرحله ی اول به شکل تخم و مرحله ی دوم هم از توی تخم بیرون میان.

شاید یکی از علت هایی که بعضی از حیوانات تخم گذار آفریده شده اند این باشه که مادر اون حیوانات اگر مجبور بودند صبر بکنند تا بچه شون در شکمشون به طور کامل رشد کنه، نمی تونستن دیگه سریع حرکت کنن و حیوانات دیگه اون ها رو راحت شکار می کردند؛ مثلا فکر کنید پرندگانی که پرواز می کنند به جای تخم گذاری مجبور بودن که مدت طولانی تری فرزند خودشون رو در شکمشون نگه دارند، اون وقت دیگه نمی تونستن پرواز کنند.

آفتاب پرست در حال بیرون آمدن از تخم

بره ی تازه متولد شده

اما بچه ها؛ یادتون هست که ما گفتیم در هر چیزی که خداوند آفریده برای ما نشانه یا آیت هایی هست که ما با فکر کردن اون ها رو پیدا می کنیم. به نظر شما توی این به دنیا اومدن حیوانات به دو روش، علاوه بر این که ما قدرت خدا رو می بینیم، چه آیتی هست؟

یکی از چیزهایی که به ما یاد میده اینه که بفهمیم خیلی از فکرها و تصمیم های ما هم دو مرحله ای هستند و سریع به نتیجه نمی رسند. تا به حال حتما برامون اتفاق افتاده که یک فکر خوبی رو با عجله کردن برای اجرا، کلا خراب کردیم. عجله خیلی وقت ها کار رو نابود می کنه و اجازه نمی ده که تخم مرغ فکر ما تبدیل به جوجه بشه. البته حواسمون باید باشه که خیلی هم نباید طول بدیم و انجام کارمون رو کش بدیم، بلکه باید با برنامه ریزی دقیق و توکل به خدا فکرهای خوبمون رو عملی کنیم.

هر چیزی برای رسیدن نیاز به زمان داره، مثلا نمی شه دانه ی سیب رو توی خاک بکاریم و بگیم باید همین فردا به من میوه بده! نه باید صبر کنیم و بهش رسیدگی کنیم تا کم کم از دل خاک بیرون بیاد و بعد از چند وقت برگ و بار بده.

 

بچه ها؛ این آیت یه داستان خیلی قشنگ هم داره، می تونید از لینک زیر دانلودش کنید:

داستان آیت تخم مرغ-سایت آیت مداری

 

دانلود پی دی اف این آیت:

آیت تخم مرغ-سایت آیت مداری

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*