خانه | آیت‌ها و مثال‌ها | در نگاه مخاطبان | در شیء | آیت تابش نور خورشید و عبور از منشور

آیت تابش نور خورشید و عبور از منشور

از گذشته های دور تا همین امروز افرادی که به دنبال پیشرفت بیشتر در زمینه ی اعتقادات و باورهای دینی خود هستند به دنبال یک استاد برای طی طریق الی الله بوده و هستند. اما نکته جالب توجه این است که در هر دوره ی زمانی استادهای مختلفی هستند که افراد می توانند از وجود آن ها نور بگیرند از هدایتشان بهره مند شوند، اما هر شخصی روش یک استاد را می پسندد و او را به عنوان هادی راه برمی گزیند.

نکته ی ظریفی این جا وجود دارد و آن اینست که کدام یک از این اساتید مسیر را درست نشان می دهند؟ برای پاسخ به این سوال آیت منشور به ذهن متبادر می شود.

manshoor-ayatmadari.ir

ayatmadari.ir

نور خورشید (آیت نور الله) به منشور می تابد و منشور آن را به هفت رنگ مجزا جدا می کند؛ شبیه اساتید مختلف که هر کدام بخشی از نور الله را منعکس می کنند، هر کدام با برجسته کردن نوری از انوار الهی بندگان را به سوی خدا دعوت می کنند مثلا یک استاد روش شوقی دارد یک استاد خوفی، اما همه به یک اصل شاگردان خود را می خوانند.

ostad-manshour-ayatmadari.ir

ayatmadari.ir

در این زمان هم شاهد آن هستیم که عزیزان بزرگی به عنوان استاد در بین ما زندگی می کنند و هر کدام شاگردان زیادی دارند و این اساتید با هم هیچ اختلافی ندارند چرا که از یک منبع، نور می گیرند؛ هم چنین شاگردانشان هم با وجود اینکه به استاد خود مباهات می کنند با یکدیگر مثل ید واحده متحد اند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ارسال آیت از: خانم سیده زهرا برهانی

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدخانه‌های ضروری نشانه‌گذاری شده است. *

*